WordPress yorum bölümünden e-posta alanını kaldırma

No Comments

WordPress yorum bölümünden e-posta alanını kaldırma. İşlemi aslında sanıldığının tersine çok basit bir yöntemdir. Gelin WordPress yorum bölümündeki e posta alanını kaldırma işlemini hep birlikte gerçekleştirelim. Bu işlem için aşağıda vereceğimiz kodu ftp programı veya c panel üzerinden kullandığınız temanın ilgili yerine kopyalayıp admin paneli üzerinden minik bir düzenleme yapmanız gerekmektedir.

WordPress yorum bölümünden e-posta alanını kaldırma

function my_remove_email_field_from_comment_form($fields) {
if(isset($fields[’email’])) unset($fields[’email’]);
return $fields;
}
add_filter(‘comment_form_default_fields’, ‘my_remove_email_field_from_comment_form’);

Üst tarafta vermiş olduğumuz kodu public-html/wp-content içerisinde bulunan theme klasörü altında bulunan kendi kullandığınız tema içerisindeki functions.php içerisine yapıştırmanız yeterli olacaktır.

WordPress yorum bölümünden e-posta alanını kaldırma

yorum-bolumunden-e-posta-alanini-kaldirma

Ftp ile wordpress’ e kodu gönderme

Ftp programınız ile ki genelde Filezilla kullanılır sunucunuza bağlanın. Sağ üst tarafta bulunan sunucu dosyaları içerisinden ilgili yolu izleyin. (public-html/wp-content/themes/kendi-temanız/functions.php dosyasını bilgisayarınıza indirin.

İndirdiğiniz php dosyasının en alt satırına verdiğimiz kodu ekleyin ve kaydedin. Düzenlediğiniz functions.php yi aynı dizine gönderin.

C panelden wordpress’ e kod gönderme

Cpanel’ e giriş yapın ve dosya yöneticisi adlı uygulamayı tıklayın. Açılan pencerede yine aynı kod dizinine ulaşın. Functions.php üzerine ters tıklayarak düzenle deyin. Açılan düzenleyici içerisinde kodu ekleyip kaydedin.

Kodu eklerken sıradan alelade bir yere eklememeye ve dizinin sonuna eklemeye dikkat edin. Eğer bir problemle karşılaşırsanız kodu silebilesiniz.

E posta alanını kaldırma. Tema ayarı

Üstte bulunan görseli inceleyin ve WordPress içerik yönetim sisteminin admin paneli içerisinden Ayarlar bölümündeki tartışma ayarları bölümüne girin.

Diğer yorum ayarları bölümünde bulunan Yorumu yazan isim ve e-posta alanını doldurmak zorunda olan bölümün başındaki tik işaretini kaldırın ve kaydedin.

İşte hepsi bu kadar. WordPress ile ilgili soru ve sorunlarınızı iletişim sayfamızda bulunan mail adresimizden veya forum alanından bizlere yazabilirsiniz. Sizlerin sorunlarına en kısa zamanda çözüm bulacak bir makaleyi ele alarak yayınlar, hem sizin hem da başkalarının sorununa çözüm oluruz.

Verilen kod bazı sistemlerde çalışmadığı görülmüş olmaktadır. Eğer üstte verilen kod wordress sisteminizde çalışmadı ise aşağıda bulunan kodu denemeniz halinde sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

add_filter(‘comment_form_default_fields’, ‘fiels_kaldir’);
function fiels_kaldir($fields)
{
if(isset($fields[‘url’]))
unset($fields[‘url’]);
if(isset($fields[’email’]))
unset($fields[’email’]);
return $fields;
}

  About us and this blog

  We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

  Request a free quote

  We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

  Subscribe to our newsletter!

  There is no form with title: "SEOWP: MailChimp Subscribe Form – Vertical". Select a new form title if you rename it.

  More from our blog

  See all posts

  Leave a Comment