Ucuz Web Tasarımı Olur Mu?

Ucuz Web Tasarımı Olur Mu

Ucuz web tasarımı olur mu? Olmaz mı? Elbette olur ucuz veya uygun fiyatlı yaptırdığınız web sitelerinin de ucuz olacağının farkında olmalısınız.

Çünkü web tasarımı emek isteyen bir iştir. Emek ne kadar az olursa fiyatta o kadar ucuz olur. Peki ucuz web tasarımında nelerden ödün vereceğinizi biliyor musunuz?

Ucuz Web Tasarımı Sorunları

Ucuz olarak yapılan web tasarımlarında yapılan işlemlerin de basit olduğunu unutmayın. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Görsel Optimizasyon Sorunu

Görsel optimizasyon sadece kullanılan resimlerin manuel ya da eklenti ile sıkıştırılması anlamına gelmez. Görsel optimizasyonda birinci kural kullanılan görselin kullanılacak alana göre boyutlandırılmasıdır.

Zahmetli ve zaman alan bu işlem ucuz web tasarımlarında bulunmaz.

Yetersiz Sayfalar

Ucuz web tasarımında genelde bir Slider, altında basitçe yazılmış bir biz kimiz, sonrasında sadece verilen hizmet görsel veya isimlerinden oluşur. Detay metinlerine pek girilmez. Çünkü o metinleri hazırlamak zaman alan bir işlemdir. Metin yazılsa bile çoğu kopyala yapıştır olarak başka yerlerden alınız. Özgün içerik bulunmamaktadır.

Kalite Sorunu

Web tasarımı bir işletmenin dijital vitrinidir. İşinize işletmenize verdiğiniz değer ise bu vitrinle yansıtılır.

Kaliteli olarak hazırlanmayan sayfalarda müşteriye verilecek izlenim kendi işine önem vermeyen bir işletme benim işime ne kadar önem verir imajından ileri gitmeyecektir.

Unutmayın kalite asla ucuza alınmaz.

Rakip Analizi

Rakiplerinizin neler yaptığını nasıl yenilikleri web sitesinde barındırdığını bilmeden yapılacak web siteleri düşük sıralama sonuçlarına sahip olur.

Rakip analizi en azından hedef anahtar kelimelerde arama motoru üzerindeki ilk sayfada bulunan siteleri incelemek anlamına gelir oldukça zahmetli bir süreçtir.

Kullanılan Hosting

Ucuz web tasarımı yapan kişiler sizden yıllık olarak hosting ücreti talep eder ancak bu hosting’in giriş bilgilerini size vermezler. Çünkü sizin için özel bir hosting bulundurmazlar.

Paylaşımlı denen hosting üzerine onlarca site kurar ve her kurduğu siteden bedel alırlar. Yani size ait olmayan alan için sizden ödeme alırlar.

Kullanılan Domain

Domain yani alan adlarını kendileri üzerine alırlar ve sizden diledikleri gibi ücret talep ederler. Kendi işiniz için yaptırdığınız web sitesinde sizin bir yetkiniz olmaz. Domain sizin adınıza olmadığı için ucuz tasarımcı dilediği anda bu domaini sizden alabilir ve siteyi kendi kullanabilir.

Ve En Önemlisi Zaman Kaybı

Ucuz web tasarımının özellikle Google üzerinde sıralama almasını beklemek en büyük sorundur. Sizlere çok ciddi bir zaman olarak geri döner. Sıralama yoksa müşteri yok, müşteri yoksa kazanç yok. Tasarım için verdiğiniz ücretin kay be kat fazlasının kaybı size geri döner.

Aslına bakarsanız web tasarımı yaptırmak yerine sadece hayal satın almış olursunuz.

Emeksiz yemek yolmaz.

Ucuz etin yahnisi yavan olur.

Eğer yaptıracağınız web tasarımında kalite bekliyor performans istiyorsanız işinin ehli bir web tasarım uzmanı ile çalışmayı asla unutmayın.

Blog Kategorileri

Güçlü ve Etkili çözümlerimiz ile işinizi daha da büyütün.

Siz değerli müşterilerimizin beklentilerini yüksek kaliteli dijital çözümler sunarak aşıyoruz.