MtcYazılım Logo

SEO Optimizasyon

SEO Optimizasyon Hizmetleri

Arama motorlarında yükselişin ve daha fazla kişiye ulaşabilmenin sırrı SEO Optimizasyon kriterlerinden geçer. 200 ayrı kategoride incelenen siteniz belli kurallara göre yapılırsa yükseliş sansı yüksektir. SEO Optimizasyon konusunda elbette ki herkes bir bilgi veya fikir sahibidir. Ancak bilinçsizce yapılmış olan işlemler web sitelerine faydadan çok zarar vermektedir. SEO bir çok içeriği içerisinde barındırır ve biz bunları uygularken önce bir çok teste tabi tutuyor ve sonra gerekli adımları atıyoruz.

SEO Optimizasyon

SEO domain yaşı satın alınan domain süresi dahil olmak üzere resimleri kelimeleri düzeni ve hazırlanan görselleri bile kapsayan bir olgudur.

Hız Optimizasyonu

Web sitenizin hızı SEO acısından kullanıcı deneyimine yönelik avantaj sağlar. Uzun süre açılmayan siteler ziyaretçileri kaçırır.

Görsel Optimizasyon

Görsel optimizasyon iki yönlüdür. Bir çok web sitesi görsel optimizasyon yapılmadan hazırlanmaktadır. Buda sizi olumsuz etkiler.

İçerik Optimizasyonu

İçerik bir web sitesinin can damarıdır. İçerik olmazsa site çöpten başka bir şey değildir. Gelin içeriklerinizi SEO uyumlu hale getirelim.

Web Sitesi

Kim ne derse desin SEO web tasarımı ile başlar. SEO uyumlu olarak hazırlanmayan bir site zaman içerisinde sıralamaya giremez.

Mobil Uyumluluk

SEO için en büyük kriterlerden biri mobil uyumluluk bir sitenin olmazsa olmazıdır. Arama motorları kullanıcı deneyimine dikkat eder.

0 +
SEO Çalışması
0 +
One Page İçerik Düzenleme

SEO Danışmanı

MtcYazılım SEO Danışmanı, siteniz ile ilgili arama motoru çalışmalarını en doğru adım ve parametrelere dikkat ederek yürütür. Web siteniz için yapılacak SEO çalışmaları iç ve dış olmak üzere iki kategoride değerlendirilir. Doğru SEO Uzmanı olduğumuzun en basit ispatı kendi sitemizin Google arama motorundaki sıralama sonuçlarıdır.

İç SEO Çalışması belli kategorilere göre yürütülür. Sitenizin hızı, arama motorlarının sisteminizi nasıl ve ne şekilde gördüğü ile ilişkilidir. Hız değerleri ise sitenin sıralaması ile doğrudan ilişkilidir.

Dış SEO Çalışması ise sitenize linkler gönderiyoruz. Backlink olarak değerlendirilen bu linkler sitenizin arama motorlarındaki otoritesini yükseltmektedir.

Ne kadar çok sitede sizin sitenizin adı geçerse siteniz o kadar çok otorite sahibi olur. Ancak bu sitelerin değerlerinin sizden yüksek olması gerekmektedir. Size SEO Optimizasyon adına kimsenin söylemediği bir gerçeği söyleyeceğim. Google gibi arama motorlarında yükseliş kimsenin tek elinde değildir. Buna kısa süreli garanti verenler sizi 2 ayda birinci sayfaya çıkaracağız diyenler kısmi olarak size yalan söyler.

SEO Çalışması

SEO çalışması ile yükseliş uzun çalışmalar gerektiren bir işlemdir. Unutmayın ki rakiplerinizde yükselme çabası içerisindedir ve şunu asla aklınızdan çıkartmamanız gerekir. Hızlı yükselişin sonu da hızlı düşüş olur. Plansız ve programsız yapılan SEO çalışmaları size sadece zarar getirir.

Önemli olan doğru adımları atarak bilinçli ve sağlıklı bir yükseliştir. Anlık yükselişler sunucu arama motorlarından ban yiyen site bir daha listelenemez ve liste dışı kalır. Bu yüzden her SEO uzmanı olduğunu iddia eden kişiye itibar etmeyin. Google arama sonuçlarındaki kendi firma sırasına bakın. Ne kadar uzman olduğunu oradan anlayabilirsiniz.

SEO optimizasyonunun sağlanması gerçek anlamda emek ister. Her sitenin her kuruluşun bir rakibi vardır. Ben yaptırdım neden ilk sırada değilim gibi bir durum hiç bir web sitesi için geçerli değildir. Web tasarımı ile SEO birbirinden farklı unsurlardır. Her site yaptıranın ilk sırada olması mümkün olmayan bir düşüncedir. Ancak imkansız değil zaman içerisinde çalışmalarla bunu yapabilmek mümkündür.

SEO Ajansı

SEO adına yapılacak çalışmalar gerçekten de hiç dışarıdan gözüktüğü gibi basit şeyler değildir. Bir web sitesinin ciddi anlamda SEO raporu bile eğer ki hakkını vererek yapılıyorsa farklı sistemler üzerinde farklı raporlar çekerek ve manuel olarak gözlemlenerek neredeyse bir gün sürmektedir. Ehil olmayan kişiler ise sözde SEO çalışması cache yazılımları ile yapar. Sitenizi bir tık hızlandırmayı SEO çalışması zanneder ve sizden emeğinin kat kat fazlası ücret talep eder.

SEO Optimizasyon

Biz SEO Optimizasyonu için çalışmaya başlamadan önce sitenizi baştan aşağı inceliyoruz. Gerek içerik gerek görsel olarak yapılan hataları tespit ediyor bunları tek tek düzelttikten sonra hızlandırma işlemine başlıyoruz. SEO Optimizasyonu ucu çok açık bir olgudur. Yapılması gereken işlemler tamamen sizin isteğinize bırakılır. Bir günlük çalışmalarda yapılabileceği gibi baştan aşağı yenilemede sağlanabilir. Her işlem sizin isteğinize göre ücretlendirilir.