Unutulan WordPress Admin Şifresini Sıfırlama

Unutulan WordPress Admin Şifresini Sıfırlama

Unutulan wordpress admin şifresini sıfırlama sanılınan aksine oldukça basit ve çok ciddi bilgiler gerektirmeyen bir işlemdir. WordPress admin giriş şifresi unutulabileceği gibi belirli güncellemeler veya yapılan hatalı işlemlerden dolayı çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda yapılabilecek bir kaç işlem olmakla birlikte bizim için önemli olan WordPress admin paneline giriş sağlayabilmektir.

Eğer WordPress içerik yönetim sistemini kurarken doğru bir mail adresi ile kayıt işlemi yaptıysanız ve gerekli ayarlamaları gerçekleştirdiyseniz şifremi unuttum bölümünden bir parola sıfırlama mailini kendinize alabilirsiniz. Eğer mail adresinizi doğru vermediyseniz ve parolamı unuttum bölümünden sıfırlama maili alamıyorsanız en kolay yöntem veritabanı üzerinden şifre değişimi yapmaktır. İşlemin nasıl gerçekleştirilebileceği makalenin en altındaki video üzerinden de canlı canlı size gösterilmektedir.

Wordpress Admin şifremi unuttum

Unutulan WordPress Admin Şifresini Sıfırlama

Unutulan WordPress admin şifresini sıfırlamak için öncelikle ufak bir kod dizilimine ihtiyacımız olacak. Öncelikle o kodu burada sizinle paylaşalım. Gerekli kod dizilimi

e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e

Şimdi bu kod ile ne yapacağız hemen anlatalım. Sitenizin paneline giriş yapıyorsunuz ben CPanel kullanıyorum siz farklı paneller kullanıyor olabilirsiniz ama hepsinde yöntem aynıdır.

  1. Unutulan WordPress admin şifresini sıfırlamak için CPanele giriş yapın.
  2. Paneliniz üzerinde bulunan phpMyAdmin içeriğine tıklayın.
  3. Hangi veri tabanı üzerinde çalışacaksanız o veri tabanını sol tarafta bulunan listeden seçin.
  4. Karşınıza bir çok tablo çıkacak bu tablolar içerisinden wp_users veya oluşturduğunuz tablo başlığı_users tablosunu seçin.
  5. Açılan sayfadaki kendi bilgilerinizin başında bulunan düzenle seçeneğine tıklayın.
  6. User_pass yazan bölümün karşısında bulunan yerde yukarıda verdiğim gibi bir kod dizilimi göreceksiniz. Yapmanız gereken o kodları silerek benim verdiğim kodları yapıştırarak alt tarafta bulunan git butonuna tıklamak olacaktır.

Unutulan WordPress Admin Şifresini değiştirme

Veritabanı içerisinde bulunan şifreler farklı bir kod yapısı ile çalışmaktadır. benim verdiğim kodu yapıştırmanız dahilinde WordPress Admin şifreniz 123456 olarak güncellenmiş olacaktır.

Unutulan WordPress admin şifresini sıfırlamak veya değiştirmek bu kadar kolaydır. Şimdi yapmanız gereken tek şey admin paneline kullanıcı adınız ve yeni oluşturduğunuz 123456 şifresi ile giriş yapmak ve kullanıcılar bölümünden kendinize yeni bir şifre oluşturmaktır. Gerek bu konu gerekse web tasarım ile ilgili farklı bir konuda profesyonel bir destek almak isterseniz iletişim sayfamızdan bize ulaşmanız kafi olacaktır.

Unutulan WordPress Admin Şifresini Sıfırlama

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Erişim

Gebze Web Tasarım Ajansı MtcYazılım diğer firmaların aksine size özel profesyonel web tasarım hizmetleri sunmaktadır.