Cloudflare mail ayarları Cloudflare mail sorunu nasıl giderilir

Cloudflare mail ayarları Cloudflare mail sorunu nasıl giderilir

Cloudflare mail ayarları Cloudflare mail sorunu nasıl giderilir adlı makalemizde mail alıp gönderme ve iletişim formları aracılığı ile gönderilen maillerin size ulaşmama sorununu ortadan kaldıracağız.

Web sitesinin SEO skorunu yükseltmek, daha hızlı web sitesine sahip olmak istetenler ve ücretsiz Cdn almak isteyen webmaster veya web site sahiplerinin sıklıkla kullandığı servislerden biridir Cloudflare. Ancak Cloudflare kullanan kişiler mail alıp göndermede ve siteleri üzerinde bulunan iletişim formları tarafından yapılan gönderilerin kendilerine ulaşmamasından şikayetçidir.

Bu sorunu ortadan kaldırmak adına hazırladığımız makalemizde bir kaç tıklama ile Cloudflare mail ayarları Cloudflare mail sorunu nasıl giderilir sorusunun cevabını tam olarak bulacaksınız.

Cloudflare Mail Ayarları

Bir çok site bu konu ile ilgili makale yazmış olsa da yine bir çok kişinin sorunu tam olarak giderilememektedir. Sitelerde bulut işaretinin kaldırılmış olması özellikle blog, magazin ve haber sitelerinde eksik kalmaktadır. Ancak merak etmeyin bu makalemizin sonunda sorununuzu tam olarak çözüş olacaksınız.

Cloudflare mail ayarlarını düzeltmek için yapmanız gereken basit işlemi şimdi sizlerle paylaşacağım bu işlem sonrasında mail alıp gönderme sorununuz çözülmez ise makalemizin alt tarafından bulunan 2. işlemi de yapmanız gerektiğini unutmayın. Hadi başlayalım Cloudflare mail ayarları Cloudflare mail sorunu nasıl giderilir?

Cloudflare mail sorunu nasıl giderilir?

Aşağıda bulunan adımları tek tek uygulayarak sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sizler için kendi kullandığım Dns panelinin resmini de sizlerle paylaşıyorum.

  • Cloudflare panelinize giriş yapın.
  • Dns bölümüne girin.
  • Alt tarafta bulunan webmail ve mail olan yerlerdeki bulut işaretini kaldırın.

Bunu yapmak için ise bulut işaretinin kaldırılacağı bölümdeki turuncu bulut işaretine tıklayın. Alt tarafa doğru açılan bölümdeki Proxy status yazının altındaki bulut işaretine yoklayın ve işaret gri olduktan sonra hemen altındaki kaydet butonuna tıklayın. Alt tarafta bulunan resmi incelediğiniz taktirde yapmanız gereken işlemi tam olarak anlayabileceksiniz.

Bu işlemi tamamladıktan sonra sorununuz çözülmemiş olabilir. Hemen konu ile ilgili bir örnek vereyim size şu anda bulunduğunuz web sitemiz MtcYazılım üzerinde bu işlem sorunun tam çözümü olmuş olsa bile yine kendi bünyemizde bulunan site üzerinde bir işlem daha yapmamız gerekti.

Sizin sitenizde de aynı sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Bu durumda bir Mx kaydı oluşturmamız gerekecektir. yapılacak işlemleri yine alt tarafta sıralıyorum.

Cloudflare mail ayarları Cloudflare mail sorunu nasıl giderilir

Ust tarafta bulunan ADD Record yazan yere tıklayın
Type : MX
Name : sitenizinismi.com Örnek: muratcamoglu.com
Content : mail.sitenizinismi.com – eğer yandex kullanıyorsanız mx.yandex.net
Priority : 0

olarak ayarlayın ve sorunun net olarak çözümüne ulaşın. Yine alt tarafta bulunan resmi inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cloudflare-mail-ayarlari

Blog Kategorileri

Güçlü ve Etkili çözümlerimiz ile işinizi daha da büyütün.

Siz değerli müşterilerimizin beklentilerini yüksek kaliteli dijital çözümler sunarak aşıyoruz.