Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum

web-sitesi-yaptirmak-istiyorum

Web sitesi yaptırmak istiyorum diye arayış içerisine girdiyseniz ya kurumsal bir firmasınız ya internet üzerinden kazanç sağlamak istiyorsunuz veya bildiklerinizi, gördüklerinizi insanlara aktarma niyetindesiniz.

Arama motorlarının hepsi veya en çok kullanılanı olan Google üzerinde web sitesi yaptırmak istiyorum gibi bir arama yaptırdıysanız karşınıza hem makale hem de bir çok tasarımcının sitesi çıkacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken bir çok unsur vardır.

Siz ne arattınız web sitesi yaptırmak istiyorum bakın daha ilk kelimede kandırılmaya başlıyorsunuz. Çünkü bu anahtar kelime ile yola çıkan bir kişi direk olarak site yaptırmak istemiyor bu konuda bilgi almak bilgi toplamak istiyordur. Gelin beraber kontrol edelim demek isterdim ama sitelerin adresleri ve açıklamaları gözükecek diye bu teklifi sunamıyorum.

Ama siz bakın karşınıza hemen reklamlar çıkacak özellikle gündüz vakitlerinde. Adamlar Google’ a para yatırmış bu anahtar kelimeyi de seçmiş size bilgi vermek yerine direk satışa yönleniyorlar.

Elbette bizimde amacımızın içerisinde satış var yeni müşteriler kazanmak var ama hile ile değil.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum

İnternet üzerinden bir çok kişi web sitesi yaptırma adına dolandırılmıştır. Ve bu dolandırılan kişilerin bir bölümü başka tasarımcılar ile anlaşırken bir bölümü de lanet olsun diyerek site yaptırmaktan vazgeçmiştir.

Peki web sitesi yaptırırken nelere dikkat edilmelidir? Web sitesi nasıl olmalıdır? Bu makaleyi okuyorsanız eminim ki bu soruların cevaplarını arıyorsunuzdur.

Aslında nereden başlayacağımı hangi birini anlatacağımı bende bilmiyorum. Dikkat edilmesi gereken nokta 3, 5 tane değil ki. Mutlaka makalede eksik kalan yerler çok olacaktır ancak bize iletişim bölümümüzdeki forumdan, whatsapp mesaj hattından veya yorum bölümünden yazarak ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz.

Web Sitesi Dolandırıcılığı

Kendine veya işletmesine web sitesi yaptırmak isteyen binlerce kişi dolandırıcıların eline düşerek paralarını kaptırmıştır. Peki web sitesi yaptırmak istiyorum diyen bir kişi nasıl dolandırılır. Bunları bilmeniz dolandırıcılara karşı korunmanız anlamına gelmektedir.

1. Web tasarımı ile ilgili bir kaç terim biliyordur. Gezicidir, uygun fiyatlı web sitesi yapıyorum diyordur. Sizinle bir şekilde anlaşır ve bir daha o kişiye ulaşamazsınız.

2. Alan adınızı yani www ile başlayıp .com ile biten domain adınızı kendi üstüne kaydettirir. Buda parasını ödediğiniz sitenin sizin olmadığı anlamına gelir. İstediği zaman kişi sizden ekstra ücretler talep edebilir. Siteden bilgilerinizi silebilir. İstediği gibi oynayabilir.

3. Hosting yani dosyalarınızın barındığı alan üzerinden sizi kandırabilir. Sunucu kiralamıştır, veya reseller dediğimiz geniş kapasiteli alan almıştır. Bu alanın bitişine belirli bir süre kalmıştır ve süresini uzatmadığı zaman sizin yaptığınız 1 yıllık anlaşma çöp olur bir bakarsınız 3 ay sonra son bulur bir bakarsınız 10 ay sonra. Bu tamamen kişinin insafına kalmıştır.

Elinizde bir sözleşme yoktur. Ödemeyi elden yapmışsınızdır. Resmi bir yere işlememiştir. Hiç bir şey ispat edemezsiniz veya çok uğraşırsınız.

4. Tema dolandırıcılığı. Günümüzde en çok rastlanan dolandırıcılık şeklidir. Şimdi burada bir açıklama yapmak gerekiyor. Eskiden hepimiz oturur tek tek bölümlere ayırarak siteyi oluştururduk. Bu devir kapandı gibi bir şey. Şimdi hazır yazılmış tamalar ve hepsi birbirinden güzel bu temalar üzerinden işler yürütülüyor.

Ancak her şeyin olduğu gibi bununda sahteleri mevcut. Veya çalıntı olanları. Adam size bu temalardan birini kullanır. Bir bakmışsınız siteniz üzerinden saçma sapan işler yapılıyor temaların içerisine yerleştirilen kodlarla. Bir bakmışsınız İnterpol kapınızda. Yok o kadar uzun boylu olmasa bile başınızı ağrıtabilecek durumlar oluşabilir.

Unutmayın ki web sitenizde kullanılan bir resim dahi başınıza iş açabilecek niteliktedir. Adamlar saatlerini harcıyorlar bir görsel hazırlıyor ve bunu satışa sunuyorlar. Uyanığın biride gelip o emeği çalıyor. Çaldığı görseli de sizin sitenizde kullanıyor.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Diyenler Dikkat

Genel olarak web sitelerindeki dolandırıcılık veya emek hırsızlığı bunlardan oluşurken bunun yanında saymadığımız bir çok yöntem bulunmakta. Neden saymıyorsunuz diyecek olursanız eğer onu da cevaplayalım. Fırsatçılara fikir vermemek için.

Bu makalenin ana fikrine gelince web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız öncelikle dikkatli olmanız gerekiyor. Kişinin konuşmalarına bakın. Az önce verdiğimiz örneklerle ilgili sorular sorun. Adamın referansı olmayabilir. Bir firmada çalışıyordur, kendi adı ile tasarladığı bir site yoktur. Adam php kodlama uzmanıdır kişiyi bilemezsiniz.

Bir çok kişi referanslarına bakın der. Ben size adı binlerce kişi tarafından bilinen firmaların referanslarını göstereyim birde yaptığı sitelerdeki hataları.

Unutmayın dikkat etmeniz gereken şey sadece kişiyi doğru analiz etmenizdir. Web sitesi yaptırırken nelere dikkat etmeliyim sorusunun da cevabını size net olarak verdik ama siz bir sonraki konumuza da mutlaka göz atın çünkü web sitesi yaptırmak istiyorum diyenleri yakından ilgilendirecek bir konuyu ele alacağız.

Sizde web tasarımı yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Erişim

Gebze Web Tasarım Ajansı MtcYazılım diğer firmaların aksine size özel profesyonel web tasarım hizmetleri sunmaktadır.